O nás

PhDr. Katerina JurenkovaPhDr. Kateřina Jurenková

Majitelka, jednatelka a klinická psycholožka
Jsem registrovaná klinická psycholožka s atestací a pracuji ve zdravotnictví již od r. 2006.
Mám praxi v psychodiagnostice dospělých i dětí a při vyšetření používám standardizované metody.​
Při terapiích zohledňuji individualitu klienta a specifičnost jeho potíží i psychosomatické souvislosti. Můj terapeutický přístup je orientován dynamicky a propojuji jej se svými zkušenostmi z moderní transpersonální psychoterapie. Do terapií začleňuji relaxace, meditace všímavosti, hypnoterapii a metodu EMDR. Z expresivních technik využívám práci se symboly a Sandplay (terapie hrou v písku), u menších dětí také efekt herní terapie.
V sebevzdělávání a zlepšování svých profesních dovedností pod supervizním vedením s chutí a zájmem pokračuji, ráda cestuji a poznávám nové země, odreaguji se prací na zahradě či vycházkou v přírodě.


PhDr. Nikol Měrková

Psycholožka ve zdravotnictví

Jsem psycholožka pracující ve zdravotnictví od roku 2013. Zabývám se psychodiagnostikou a psychoterapií dětí i dospělých. Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, praxi jsem získala působením v psychiatrické nemocnici, později v psychologické ambulanci. Mám zkušenosti s prací v oblasti náhradní rodinné péče.

Při terapeutické práci vycházím z psychoterapeutického výcviku v Transformační systemické terapii: zaměřuji se na objevování pozitivních zdrojů klienta, na nalézání sebeúcty a vnitřní kongruence, na práci s rodinnou dynamikou a vztahovými vzorci, na osobní růst klienta skrze hlubokou vnitřní změnu. Při terapiích rovněž využívám zkušeností z výtvarné a jógové praxe, nabízím možnost relaxací, s dětmi terapii hrou. V případě zájmu mohu poskytovat terapeutická sezení v angličtině.

Energii čerpám v rodině, v přírodě, ráda se obklopuji zvířaty a tajně doufám, že náš pes jednoho dne vyroste z puberty a nechá se dovést ke canisterapeutickým zkouškám 🙂

Psychologická ambulance | PhDr. Katerina Jurenkova

PSYCHOLOGICKÁ AMBULANCE
PhDr. Kateřina Jurenková s.r.o.
IČO: 07227655

ambulance.psychologie@centrum.cz
+420 737 837 298

Adresa:
Gen. Krátkého 2759/3a, 78701 Šumperk